НБУ реалізує політику застосування єдиних міжнародних стандартів електронного документообігу

Національний банк України послідовно провадить політику щодо застосування єдиних міжнародних стандартів електронного документообігу та створення додаткових можливостей для подальшого впровадження безпаперових технологій у фінансовій системі України.

Інформаційна система «Електронний архів Національного банку України» як революційний проєкт

Одним з революційних заходів, які були заплановані в рамках цієї політики, було створення  унікального для України програмного продукту «Інформаційна система «Електронний архів Національного банку України». Для роботи над цим інноваційним та  високотехнологічним проєктом було обрано досвідченого українського розробника програмного забезпечення «Адвертайзінг Експрес», що спеціалізується на розробці інноваційних рішень для бізнесу. Завдяки своєму високому професіоналізму та надійності, компанія має багато успішно реалізованих проєктів у різних галузях, включаючи фінансовий сектор. На ІТ ринку країни розробник працює під торговою маркою CleverForms (TM).

Особливості технологічного рішення «Електронний архів Національного банку України»

Інформаційна система «Електронний архів Національного банку України» – технологічне рішення для банківської галузі. Вона використовує новітні цифрові технології з високим рівнем безпеки зберігання інформації, що гарантує захист даних від втрати або пошкодження та їхнє легке відновлення за потреби. Водночас система забезпечує легкий доступ та пошук даних усім авторизованим користувачам та повністю відповідає українському законодавству про архівну справу щодо зберігання документів.

Упровадження системи забезпечить:

  • автоматизацію основних функцій архіву
  • оцифрування архівних документів
  • легкість та зручність доступу до них працівників

У своєму прес-релізі, оприлюдненому на офіційному сайті регулятора 14 березня 2023 року, НБУ окреслює подальші кроки щодо розвитку та вдосконалення інформаційної системи «Електронний архів Національного банку України» з долученням банківської спільноти та учасників ринку небанківських фінансових послуг, а саме поширення цієї інформаційної системи в банках і фінансових установах з метою інтеграції й поліпшення їх взаємодії з регулятором, іншими органами державної влади.

Колектив ТОВ «Адвертайзінг Експрес» висловлює свою подяку Національному банку України за високу довіру та надану можливість стати частиною такого важливого та масштабного проєкту. Ми пишаємось, що робимо свій важливий внесок у розбудову нової цифрової держави та підтримуємо економіку країни в такий важкий для всіх співвітчизників час.